Aktualności

Wyróżnienie Marszałka Województwa

cze 28, 2017
Kategoria: Aktualności, Napisał: admin

KPOP Lewiatan jest członkiem i bierze aktywny udział w pracach Sejmiku Gospodarczego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, który został wyróżniony przez Marszałka Piotra Całbeckiego w kategorii GOSPODARKA.

 

Gala Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego odbyła się 19 czerwca w CKK Jordanki w Toruniu. To prestiżowe wyróżnienia, przyznawane za najwartościowsze dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej, profesjonalnej i biznesowej.

 

 

 
Sejmik Gospodarczy jest organem samorządu gospodarczego. Jego członkami są osoby fizyczne, a także organizacje Województwa Kujawsko-Pomorskiego reprezentujące interesy przedsiębiorców. Z ramienia KPOP Lewiatan w Prezydium Sejmiku zasiada dr Marcin Kilanowski
 
Głównym celem działania Sejmiku jest wyłonienie silnej, jednolitej i trwałej reprezentacji środowisk gospodarczych regionu Kujaw i Pomorza, zdolnej do skutecznego wyrażania i obrony jej interesów wobec samorządu terytorialnego i administracji rządowej.
 
Zasadniczym zadaniem Sejmiku jest wypracowywanie wspólnego stanowiska organizacji i środowisk gospodarczych we wszystkich istotnych kwestiach dotyczących regionu, a zwłaszcza związanych z jego rozwojem gospodarczym.
 
Kierunki działań Sejmiku:
  • Wzmocnienie znaczenia regionalnych organizacji gospodarczych i rozwijanie współpracy między nimi.
  • Dążenie do uzyskania wpływu środowiska gospodarczego na decyzje samorządów terytorialnych i administracji rządowej w zakresie spraw związanych z gospodarką.
  • Wyrażanie opinii o programach gospodarczych, projektach aktów normatywnych i przepisach tworzonych na szczeblu regionalnym oraz udział w ich przygotowaniu.
Powrót do poprzedniej strony