Ogłoszenia

Akademia Startupów - 15.05.2015

maj 8, 2015
Kategoria: Ogłoszenia, Napisał: admin
15 maja na WPiA UMK w sali 203 w godzinach 11.00 -13.00 w ramach Akademii Startupów - wspólnego przedsięwzięcia kancelarii Wardyński i Wspólnicy oraz Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości UMK - odbędą się seminarium i warsztaty poświęcone narzędziom zapewniającym bezpieczne prowadzenie działalności startupu.
Spotkanie skierowane jest do startupów, przedsiębiorców, doktorantów i naukowców. Partnerem wydarzenia jest Kujawsko-Pomorska Organizacja Pracodawców Lewiatan, Wydział Prawa i Administracji UMK, Exea Smart Space oraz Nowości.
 
W pierwszej części prawnicy kancelarii Wardyński i Wspólnicy przedstawią najważniejsze aspekty regulacyjne, na które warto zwracać uwagę już na najwcześniejszym etapie funkcjonowania startupu. 
Odpowiednio wczesne zidentyfikowanie otoczenia regulacyjnego pozwoli uniknąć w przyszłości znacznych kosztów związanych z koniecznością dostosowania modelu biznesowego startupu do obowiązujących regulacji.
 
W dalszej części poruszone zostaną zagadnienia dotyczące rozwiązywania sporów. Młodzi przedsiębiorcy na początku działalności z reguły całą energię poświęcają na realizację swoich pomysłów. Rzadko już na tym etapie myślą o ewentualnych sporach. Tymczasem spory często pojawiają się niespodziewanie. Mogą się zdarzyć w relacjach z konkurencją, konsumentami, a także między wspólnikami. Warto pomyśleć więc o nich zawczasu. Pozwoli to zaoszczędzić czasu, pieniędzy i stresu.

 

Prawnicy kancelarii Wardyński i Wspólnicy na przykładzie typowego startupu z branży nowych technologii przeanalizują sfery, w których spory powstają najczęściej. Podpowiedzą, w jakich przypadkach można umówić się na pozasądowy sposób rozwiązywania konfliktu. Przedstawią różne metody rozwiązywania sporów wraz z ich wadami i zaletami. 
Wskażą, jak się przygotować do sporu i w jaki sposób można wykazać swoje racje, szczególnie gdy większość dowodów ma charakter cyfrowy.
 
Warsztaty są bezpłatne. Decyduje kolejność zgłoszeń. Pierwszeństwo będą miały osoby, które uczestniczyły w listopadowym i marcowym spotkaniu.
 
Zgłoszenia prosimy nadsyłać na adres: aip@umk.pl umieszczając w tytule wiadomości ,,Akademia Startupów".

 

Powrót do poprzedniej strony
-->
« kwiecień 2019 »
PnWŚCzPSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930