Aktualności

14 listopada 2011 roku - Kongres Osób Niepełnosprawnych

lis 14, 2011
Kategoria: Aktualności, Napisał: admin

Kongres Osób Niepełnosprawnych - spotkanie reprezentantów ponad 300-tysięcznej społeczności, które ma na celu ukazanie realiów życia tej szczególnej grupy odbędzie się 14 listopada w Operze Nova w Bydgoszczy. Początek: godz. 10.30.

Spotkanie ma stworzyć warunki do rzetelnej dyskusji na temat możliwych rozwiązań trudności, z jakimi osoba niepełnosprawna zmaga się codziennie. Polityka społeczna zna wiele form interwencji w problemy ludzi znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Publiczna debata połączona z wymianą dobrych praktyk ich rozwiązywania może sprzyjać zarządzaniu tymi sprawami, które mają wpływ na jakość życia osób z niepełnosprawnością.

 

Istotne zagadnienia, które będą przedmiotem debaty to:

1. Ilu nas jest? – problemy statystyki.

2. Jacy jesteśmy? – problemy tożsamości.

3. Jedność w różnorodności – problem wykluczenia społecznego.

4. Nasze możliwości i ograniczenia – problem diagnozy i orzecznictwa.

5. Bezpieczeństwo w kryzysie – wsparcie osób niepełnosprawnych.

6. Stać mnie na wiele, jeśli dasz mi szansę – problem rehabilitacji, istniejących barier, zaopatrzenia w sprzęt i środki pomocnicze.

Instytucja Kongresu Osób Niepełnosprawnych zorganizowana jest w sposób zapewniający ciągłość prac koncepcyjnych różnych zespołów roboczych w celu wypracowania rzeczywistych rezultatów wsparcia.

Z uwagi na fakt, że działania podejmowane w ramach Kongresu mają przyczyniać się do wyrównania szans osób niepełnosprawnych zgodnie z przyjętymi w Unii Europejskiej standardami, inicjatywa została włączona w plan imprez towarzyszących Prezydencji. Rezultatem końcowym ma być wypracowanie zasad zarządzania zasobami osób niepełnosprawnych z wykorzystaniem dobrych praktyk stosowanych w Europie. Przedsięwzięcie patronatem objęła Małżonka Prezydenta RP.

Zapraszamy do zapoznania się z następującymi dokumentami:

program kongresu>>

akt powołania>>

założenia programowe>>

grafika>>

Powrót do poprzedniej strony
-->
« maj 2019 »
PnWŚCzPSN
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031